Și ,,Iorguleștii” nu se dezmint…

Cea mai mare medie din oraș, 9,75, a obtinut-o eleva Ungureanu Teodora la Evaluarea Națională 2024 și 12 note între 9 și 10 la limba și literatura română (9,90 Florea Alexandra, 9,85 Pahonțu Karina, 9,80 Ungureanu Teodora, 9,75 Vlaicu Alesia și Grozescu Daria, 9,50 Sandu Ruxandra, Dodoi Anastasia, Roman Anastasia, Tudor Darius, Manu Mara, Niculescu Miruna și Pantea Nicole), iar la matematică 5 note între 9-10 (Ungureanu Teodora 9,70, Banu Ionuț, Dodan Maria, Rotaru George și Pahonțu Karina).

E capătul unui drum care a traversat vremuri inedite prin provocări, dar de-a lungul căruia au avut alături părinți, bunici, educatori, învățători, profesori, care au crezut în valoarea lor. Și care i-au convins că prin seriozitate, muncă susținută și perseverență vor obține rezultate remarcabile . E meritul lor că s-au lăsat convinși că drumul spre succes nu poate trece decât printr-o școală autentică, aceea care te învață cum și de ce să vrei să însemni mai mult pentru tine.

Mulțumim cadrelor didactice de la clasă pentru munca dumnealor și părinților pentru susținere!

FELICITĂRI, dragilor!

Să aveți succes și la următoarea etapă din viața voastră!