,,SĂPTĂMÂNA VERDE”- AN ȘCOLAR 2023-2024

În această 💚Săptămână Verde💚 , inima noastră s-a unit pentru natură!

Activități interactive, muncă colaborativă, zâmbete și voie bună!

Săptămâna care tocmai s-a încheiat, 22-26 aprilie 2024, a fost dedicată activităților Programului Național Săptămâna Verde la Școala Gimnazială ,,Oprea Iorgulescu”. Elevii noștri au fost beneficiari ai activităților de conștientizare asupra problemelor de mediu și a schimbărilor climatice, de înțelegere a importanței protejării mediului în care trăim, excursii pe teme de ecologie și vizitarea obiectivelor din împrejurimi, jocuri în aer liber, acțiuni de plantare de flori și ecologizare a spațiului din proximitatea școlii, realizare de obiecte din materiale reciclabile, activități de adoptare a unui stil de viață sănătos.

💚Mulțumim tuturor partenerilor implicați, părinților și copiilor!💚