,,Apă pentru toți”, concurs organizat cu ocazia Zilei Mondiale a Apei și Zilei lui Piky

Luni, 3 iunie , la Muzeul Județean Argeș , a avut loc festivitatea de premiere a elevilor, care au participat la concursul județean de machete , organizat de Societatea Apă- Canal 2000 S.A. Pitești , cu tema ,,Apă pentru toți”. Concursul a fost organizat cu ocazia Zilei Mondiale a Apei și Zilei lui Piky . De la Școala Gimnazială ,,Oprea Iorgulescu”, au participat elevele Rusu Luiza și Oncioiu Maria din clasa a VII-a A coordonate de doamnele prof. Șuța Anișoara și prof. Pârvulescu Claudia , care au primit Premiul Special. La festivitate au participat domnul primar al Municipiului Pitești – domnul Cristian Gentea , domnul director General al Societății Apă Canal 2000 S.A. – domnul Mihail Marinescu și din partea IȘJ Argeș – doamna Inspector Minerva Rizea .