Rezultatele elevilor participanți la Olimpiadele școlare, etapele județene

Suntem foarte mândri de rezultate și dorim să felicităm elevii participanți la Olimpiadele școlare, etapele județene:

– Olimpiada de Limba și literatura română : Holboșanu Alexia Ioana-clasa a VI-a B-mențiune și Băbuș Ariana Elena -clasa a VI-a B-mențiune, prof. coordonator Banu Gabriela;

– Olimpiada națională ,, Lectura ca abilitate de viață” : Băbuș Ariana Elena -clasa a VI-a B- mențiune, State Raisa-clasa a VII-a A- mențiune, prof. coordonator Banu Gabriela, Rădoi Mara-clasa a V-a A-mențiune, Manu Mara-clasa a VIII-a A-mențiune, prof. coordonator Horobeanu Gabriela, Simăn Ana-clasa a VII-a C-mențiune, prof. coordonator Bițan Angela.

În data de 06 aprilie 2024 s-a desfășurat la Școala Gimnazială ,,Nicolae Iorga” Pitești, Concursul Național de Biologie ,,George Emil Palade”, etapa județeană.

Elevii noștri, pregătiți de prof. Băiașu Laurențiu, au obținut rezultate deosebite:

– Caplan Vlad – premiul I (clasa a VI-a A)

– Grozescu Andrei – premiul III ( clasa a VI-a A)

– Rusu Raul – mențiune (clasa a VI-a A)

Holboșanu Alexia- mențiune (clasa a VI-a B)

Felicitări pentru rezultatele frumoase, dragii noștri!