,,Cel mai înalt rezultat al educației este toleranța.” Helen Keller
Ziua Internațională a Toleranței!
Este marcată în fiecare an la 16 noiembrie, pentru a îndemna omenirea la înțelegere și respect reciproc, dialog și cooperare între culturi, civilizații și popoare.
Elevii claselor VA, VB și VI B sub îndrumarea prof. Gîlcă Mihaela au participat la realizarea activității ,, CURCUBEUL TOLERANȚEI ” dedicată Zilei Internaționale a Toleranței.
![](https://scoalaopreaiorgulescu.ro/wp-content/uploads/2022/12/315827047_633363941911761_6247725625620981933_n-1-2-768x1024.jpg)
![](https://scoalaopreaiorgulescu.ro/wp-content/uploads/2022/12/315875767_633363938578428_5414439722868373139_n-2-768x1024.jpg)
![](https://scoalaopreaiorgulescu.ro/wp-content/uploads/2022/12/315964250_633363958578426_4502617634919793820_n-1-1-768x1024.jpg)