Rezultate obținute de elevi la Olimpiade și Concursuri-MATEMATICĂ

Elevii școlii noastre, Caplan Vlad, Pîrșan Ana Maria și Rucsanda Tudor din clasa a V-a A (prof. Pavel Simona) au participat în data de 7 noiembrie 2022 la prima etapă a Concursului Internațional LuminaMath și s-au calificat pentru etapa următoare cu rezultate foarte bune. În data de 23 noiembrie a avut loc preselecția la clasa a V-a pentru Concursul Județean „Dan Barbilian” și elevii Caplan Vlad și Rucsanda Tudor s-au calificat în primii 7 elevi din oraș ce vor reprezenta municipiul Câmpulung la acest concurs ce va avea loc la Pitești în data de 17 decembrie 2022.

În cadrul aceluiași concurs au fost selectați și elevi de la clasele a VII-a și a VIII-a ( prof. Prunoiu Maria, prof. Pavel Simona), în urma rezultatelor obținute la Olimpiada Națională de Matematică din anul școlar 2021-2022.

Felicitări tuturor și mult succes în continuare !