SĂPTĂMÂNA „ȘCOALA ALTFEL” 2023

În perioada 27-31 martie 2023, Școala Gimnazială ,,Oprea Iorgulescu” Câmpulung a desfășurat SĂPTĂMÂNA „ȘCOALA ALTFEL”, cu programe dedicate activităților educative extrașcolare şi extra curriculare.

Scopul acestui program a fost implicarea tuturor preșcolarilor/elevilor și a cadrelor didactice în activități care să răspundă intereselor și preocupărilor, să pună în valoare talentele și capacitățile acestora în diferite domenii.

Parteneri : Muzeul Municipal, Stația de Pompieri, Stația de Epurare, Biblioteca Municipală, Muzeul de Etnografie Și Artă Populară , Manăstirea Negru Vodă, Judecătoria Câmpulung, Serviciul de Ambulanță Argeș , Poliția Câmpulung, Serviciul de Pompieri, S.C. Fabrica Nordex Food S.R.L, Liceul Teoretic ,,Dan Barbilian” , Colegiul Pedagogic ,,Carol I”, Colegiul Național ,, Dinicu Golescu”, Ocolul Silvic Câmpulung, Muscel Tv, Radio Muscel Fm, Cofetăria ,,Un băiat și o fată”, Ocolul Silvic Câmpulung, Salvamont Argeș, Clubul Elevilor Câmpulung, Muzeul de Istorie Câmpulung.

Activitățile desfășurate au fost din domenii diferite:

cultural, recreativ, ecologic, dezvoltare personală, sportiv, preventiv, artistic, religios, financiar, democratic, orientare școlară, educație rutieră.