Rezultate deosebite ale elevilor școlii noastre la Olimpiadele și Concursurile școlare 2023

Elevii Şcolii Gimnaziale „Oprea Iorgulescu” din Câmpulung au reuşit să obţină rezultate bune la concursurile şi olimpiadele şcolare judeţene. Alexia Holboşanu, din clasa a V-a, a reuşit să se califice la etapa naţională a olimpiadei de cultură şi spiritualitate românească.

https://www.facebook.com/tvclar/videos/726127115970557

A devenit tradiţie, ca elevii de la Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” să participe în număr mare la olimpiada de fizică. Şi anul acesta, la faza judeţeană, au ajuns mai mulţi elevi care au obţinut rezultate apreciabile. Dintre aceştia s-au remarcat elevii Ana Simăn şi Rareş Pîslaru.

https://www.facebook.com/tvclar/videos/247391177704272

Elevele Sophia Timariu şi Irina Boboc din clasa a VI-a de la Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” au reuşit să obţină un loc II, la festivalul internaţional Booktrailer Film Festival. Cele două câştigătoare s-au prezentat cu Booktrailer-ul realizat după romanul fantastic „Şcoala pentru bine şi rău”.

https://www.facebook.com/tvclar/videos/753848013110951

În data de 25.03. 2023 s-a desfășurat la Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân” Pitești , Olimpiada de ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ”-faza județeană.

Au participat 11 elevi pentru cele două nivele și au obținut rezultate deosebite:

– Băbuș Ariana Elena- mențiune-nivelul I ( clasa a V-a B)

– Vasilescu Karina- mențiune-nivelul II (clasa a VIII-a C)

– Murăruș Viviana – mențiune-nivelul II (clasa a VIII-a C)

Rezultate frumoase obținute de elevii Școlii Gimnaziale „Oprea Iorgulescu” la Olimpiade și Concursuri de Matematică

Olimpiada Națională de Matematică – etapa județeană din 11 martie 2023 : Caplan Vlad (cls. a V-a A)- Mențiune și Rucsanda Tudor (cls. a V-a A) – Mențiune

Concursul Național Matemaniada – etapa I din 18 martie 2023 : Caplan Vlad (cls. a V-a A)- Premiul de excelență, Rucsanda Tudor (cls. a V-a A)- Premiul al II-lea, Pîrșan Ana-Maria (cls. a V-a A)-Premiul al III-lea și Badiu Costinela ( cls. a VI-a C)- Mențiune

Concursul Județean „Sorin Simion” din 25 martie 2023 : Caplan Vlad (cls. a V-a A)- Premiul al II-lea

Prof. îndrumător : Pavel Simona